Heqja e Berishës, Basha u thotë deputetëve: Kam informacione që ju nuk do i dini kurrë

Heqja e Berishës, Basha u thotë deputetëve:…

Kreu i PD Lulzim Basha ka folur me deputetët e PD në lidhje me heqjen e Berishës nga grupi parlamentar.

“Informacionet i di unë siç i di shumë mirë edhe doktori dhe që ju s’keni për t’i marrë vesh kurrë” – tha Basha në Kryesinë e grupit të parlamentar të PD-së në përgjigje të akuzave nga Flamur Noka.

 “Nuk ka per te pasur asnje mbledhje te Kuvendit Kombetar, e asnje mbledhje te ndonje forumi tjetër anti amerikan
Basha: Vendimi për sali berishen nuk ka me kthim pas. Pastaj ka nje keqlexim qe behet ose interpretohët ne media. Doktori nuk eshte perhashtuar perfundimisht, nuk eshte lincuar. Ndaj tij jane thene fjalet me te mire. Por sic ka deklaruar edhe vete ai do te ndjek procesin gjyqsor. Dhe derisa e verteta te dal ne shesh do te qendroj jashte grupit. Ai nuk eshte perjashtuar as nga strukturat qe te ishte nevoja per mbledhjen organeve te PD” – u shpreh Basha.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit