Historia e Yamal/ Bleu shtëpi për gjyshen dhe prindërit sapo mori pagesën e parë

Historia e Yamal/ Bleu shtëpi për gjyshen…

Ylli i ri i futbollit, Lamine Yamal, heroi i Spanjës mbrëmjen e djeshme, ka një histori frymëzuese, por jo vetëm. Përveç asaj që bën në fushë, ai ka treguar edhe anën e tij të ndjeshme dhe të kujdesshme ndaj familjes. Sapo mori pagesën e parë si futbollist profesionist, ai vendosi të investojë në një shtëpi të re për gjyshen e tij dhe prindërit.

Yamal, i cili është vetëm 16 vjeç, ka treguar se përveç aftësive të jashtëzakonshme sportive, ai posedon edhe vlera të larta familjare. Ky gjest ka prekur zemrat e shumë tifozëve dhe futbollisti ka fituar admirim të gjerë edhe për këtë gjest.

Lamine Yamal është një futbollist i ri spanjoll, i cili ka tërhequr vëmendjen për talentin dhe aftësitë e tij të jashtëzakonshme. Ai luan si sulmues dhe është pjesë e ekipit të Barcelonës. Lamine Yamal lindi më 13 korrik 2007 në Esplugues de Llobregat, një qytet afër Barcelonës.

Pavarësisht moshës së tij të re, Yamal ka arritur të spikasë në nivelet e të rinjve dhe është konsideruar si një nga talentet më premtues në futbollin spanjoll. Ai ka qenë pjesë e akademisë së Barcelonës, La Masia, që është e njohur për prodhimin e shumë yjeve të futbollit botëror.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit