“Hive-Zgjoi” filmi i regjisores kosovare që po arrin suksese të mëdha

“Hive-Zgjoi” filmi i regjisores kosovare që po…

 

Hive-Zgjoi” është një film me regji të Blerta Balloshit nga Kosova i cili ka fituar shumë cmime dhe është due korur një sukses të madh.

Yllka Gashi luan në rolin kryesor. Ai është filmi më i suksesshëm i kinematografisë shqiptare deri sot, fitues i trefishtë në Sundance 2021 dhe fitues i shumë çmimeve të tjera ndërkombëtare do të fillojë shfaqjen në kinematë Amerikane nga data 5 Nëntor në Neë York në Film Forum dhe 12 Nëntor në Los Angeles në Laemmle’s Royal Theater.

““Hive-Zgjoi” është kandidat i Kosovës për Oscars 2022 dhe si kurrë më parë Kosova ka gjasa reale që për herë të parë të nominohet e të shpërblehet me çmimin më prestigjioz kinematografik në botë!

Kemi nevojë për përkrahjen tuaj, prandaj bleni biletat online dhe ejani e na takoni në këto data në Amerikë:

5 Nëntor 2021 – Film Forum NYC”, shkruan Yllka Gashi në një postim në Facebook.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit