Horror| Refuzoi propozimin për martesë, gruaja masakrohet 15 herë me thikë

Horror| Refuzoi propozimin për martesë, gruaja masakrohet…

Një 27-vjeçare siriane ka ndërruar jetë nga plagët e marra pasi u godit 15 herë me thikë nga një 34-vjeçar. Ajo refuzoi të martohej me të. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Jordani. Gruaja, e cila është identifikuar si Maryam, u gjet në një pellg gjaku pranë një stacioni autobusi në lagjen Ashrafieh të Amanit të premten e kaluar.

Merjem kishte marrë një sallon estetik dhe shkonte në punë dhe kthehej në orare të parregullta për shkak të natyrës së punës së saj, që kryesisht varet nga koordinimi i takimeve, kryesisht me klientet e saj femra.

Babai i vajzës Mohammed Hamdo konfirmoi se vrasësi i kishte propozuar më parë vajzës së tij më shumë se një herë, pavarësisht refuzimeve të vazhdueshme të familjes.

Babai i Merjemes tha se i riu vazhdonte ta shqetësonte vajzën e tij dhe e përndiqte për ditë të tëra, duke e monitoruar vendndodhjen e saj dhe duke e ngacmuar edhe kur ajo ishte e rrethuar nga miqtë dhe familjarët, transmeton Gazeta Atdheu.

Sipas mediave të huaja, familja konfirmoi se kishin paraqitur një ankesë në shërbimet e sigurisë kundër vrasësit, pasi ai u përpoq ta përmbyste babain për shkak se ai u përpoq ta ndalonte dhe të mbronte vajzën e tij.

Zëdhënësi i mediave për Drejtorinë e Sigurisë Publike të Jordanisë, Kol. Amer al-Sartaëi, tha se mëngjesin e së shtunës së kaluar u njoftuan se një vajzë me kombësi arabe u godit me thikë nga një person i panjohur ndërsa ishte në zonën e Ashrafieh, dhe se ajo kishte ndërruar jetë nga plagët e marra.

Sipas autoriteteve, u bë i mundur identifikimi, kapja dhe arrestimi i autorit.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit