I afërmi i Bledar Dedjas: Mund ta kenë rrëmbyer bashkë me makinën

I afërmi i Bledar Dedjas: Mund ta…

Pak ditë më parë, në një pyll në Itali u gjet i masakruar me thikë shqiptari Bledar Dedja. Ai u konstatua pa shenja jete mëngjesin e 21 janarit 2024 nga një mik i familjes. Ndërkohë një i afërm i Dedjas ka folur së fundmi dhe ka zbardhur detaje të reja lidhur me ngjarjen. Detja u gjet i hedhur në një shkurre afër një rrugice të pashtruar me dhe që lidh Via dei Colli me rrugën provinciale 20. Ishte goditur shumë herë me thikë. Disa nga plagët janë shumë të thella e të shkaktuara me  majën e thikës. Për emisionin “Me Zemër të Hapur”, djali i xhaxhait të Bledar Dedjas u shpreh se 39-vjeçari ishte person i qetë ndërsa ngriti tezën se mund të ketë qenë grabitje.

“S’ka asgjë të vërtetë nga ato që flitet. Asgjë të vërtetë. Ishte si qengj. Unë flisja përditë me të, se punonte me nipin tim. Ishte momentale ajo që i ka ndodhur, ose kanë tentuar ta grabisnin, ose ndonjë pisllëk, ndonjë gjë. Se ky ka punuar jashtë, gati 20 vite. Ne jetojmë të gjithë bashkë andej dhe mblidheshim për kafe. E kemi marrë në tel dhe ku nuk e hapte telefonin, menduam mos e kishte zënë gjumi në makinë. Telefonin ia kanë marrë çunit, e kupton tani? Ai vendi është shumë i ftohtë. Mund ta kenë rrëmbyer bashkë me makinën, nuk ka qenë vetëm një njeri. Mund të kenë qenë 2-3 veta. Ne e gjetëm trupin, pasi kemi kërkuar gjithë natën. Ai nuk rrinte as në lokale, edhe pse ai nuk rrinte atje. Gjithsesi kontrolluam. Pasi gjetëm trupin kemi njoftuar policinë. Në trup kishte çarje, gërvishtje, me thikë, por unë vetë nuk e kam parë. Po ashtu dua të theksoj se trupi nuk ka qenë i zhveshur, siç mund të pretendohet. Për ne ngjarja ka qenë rastësi. Trupi ka qenë larg nga makina, rreth 100 metra. Makina s’ka asnjë shenjë. Për sa i përket varrimit nuk e kemi vendosur nëse do të varroset në Itali apo në Shqipëri”, u shpreh djali i xhaxhait të Bledar Dedjas.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit