I akuzuar për abuzim seksual, 36-vjeçari shqiptar vdes në një burg grek

I akuzuar për abuzim seksual, 36-vjeçari shqiptar…

Delin Beqiri, 36 vjeç nga Bubullima e Lushnjës ka ndërruar jetë në burgun e Koridhalos në Greqi. Beqiri u arrestua nga policia rreth një muaj më parë pasi njerka e tij denoncoi abuzim seksual. Ajo e denoncoi edhe për përdorim dhe shitje droge, akte të ndodhura në dijeni të nënës së saj, shtetases Dhurata Shpata, 50 vjeçe, nga Bubullima e Lushnjes.

Vdekja e 36-vjeçarit shqiptar mund të jetë për shkaqe patologjike apo përdorimi i tepruar i drogës.

Një ambulancë me ekipet e shpëtimit ka mbërritur në vendngjarje për ta dërguar në spitalin e Pireut, por ka ndërruar jetë.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit