I dënuar për drogë në Itali, sekuestrohen pasuritë e trafikantit Dritan Beti

I dënuar për drogë në Itali, sekuestrohen…

Dritan Beti, është 50-vjeccari i dënuar nga Gjykata e Anconës në Itali me 8 vite burg pasi u shpall fajtor nga drejtësia fqinje për trafik droge. Ndërkohë Prokuroria e Tiranës i ka sekuestruar pasuri me vlerë në disa miliona euro. Beti u arrestua në Shqipëri më 11 tetor, ndërsa pas konfirmimit të dënimit të tij, Prokuroria ka sekuestruar të gjithë pronat dhe pasuritë e tij si dhe të bashkëpunëtorëve të Betit.

Pasuritë e sekuestruara:

Truall 83.78 m2 në rrugën “Mihal Grameno” Tiranë
Apartament 66.60m2 në rrugën “Vëllezërit Huta” Tiranë
Apartament 125.67 m2 në rrugën “Mihal Grameno” Tiranë
Apartament 93.70 mln në Tiranë
Palestër dhe dyqan në Njësinë Bashkiake nr. 2 në Tiranë
Bar kafe “Old Bazaar” në rrugën “Qemal Stafa” në Njësinë n.8 në Tiranë

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit