“I qëlloi disa herë në sy të fëmijëve”/ Drejtori i policisë reagon me urgjencë pas vrasjes së motrave në Tiranë

“I qëlloi disa herë në sy të…

Drejtori i Policisë së Tiranës, Rebani Jaupi ka folur për mediat nga vendi i ngjarjes duke dhënë të tjera detaje për vrasjen e dyfishtë në Astir.

Ai tha se autori ka qëlluar dy gratë disa herë me armë zjarri automatik në sy të dy fëmijëve që dyshohet se janë të mitur.

“Menjëherë u organizuan shërbimet e policisë dhe kanë ardhur në vendin e ngjarjes dhe kanë konstatuar 2 viktimat. Autori ka qëlluar disa herë me armë zjarri automatik. Armën e ka lënë në banesë dhe është larguar në këmbë.

Menjëherë kemi organizuar shërbimet e policisë duke dhënë foton dhe gjeneralitetet e sakta të autorit të kësaj ngjarje të rëndë.

Vijojmë hetimet e plota. Po marrim të gjitha provat si dhe do të pyeten edhe dëshmitarët. Në vendngjarje kanë qenë edhe dy persona, që dyshohen të mitur 15 dhe 16 vjeç”, deklaroi Jaupi.

Burimi Gazeta Shqip
Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit