I vetmuar me valixhe në duar! Llalla endet me ”dosje” me vete, kërkon azil politik në Zvicër

I vetmuar me valixhe në duar! Llalla…

Adriatik Llalla i cili është shpallur në kërkim kombëtar pasi u zhduk pa lënë gjurmë mësohet se ka kërkuar azil politik në Zvicër. Lajmi është bërë e ditur nga Fax News, teksa iu referohet burimeve.

Dyshohet se Llalla do të përdorë argumentin e goditjes politike, për të kërkuar azil në shtetin zvicerian.

Veç kësaj Llalla do të përdorë edhe ‘sëmundjen’ e tij, në mënyrë që të shmangë ekstradimin. Ndërkohë Burime zyrtare Pranë SPAK, bëjnë me dije se pasi policia të kryejë kërkimet dhe nëse ish kryeprokurori nuk gjendet.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit