Imam Ahmed Kalaja dhe Pastor Akil Pano pozojnë bashkë për “selfie”: Ti del më bukur!

Imam Ahmed Kalaja dhe Pastor Akil Pano…

Imami i xhamisë Dine Hoxha, Ahmed Kalaja dhe Pastor Akil Pano kanë pozuar bashkë në një selfie pasi kanë konsumuar së bashku kafen e mëngjesit.

Foton e ka postuar në rrjetet sociale Kalaja i cili shkruan se pati një takim të këndshëm me pastorin në mëngjes ku nuk munguan bisedat gazmore.

Ata japin mesazhin e harmonisë fetare dhe urojnë mbarësi për këtë ditë të muajit shkurt.

Përshkrimi i Kalasë në Facebook:

Kafe mëngjesi e pas kafes erdhi momenti i selfijes.

Pastori:- Jo mos e hiq se ska nevojë!
Imami:- Jo, jo do e heq!
Pastori:- Po pse?!
Imami:- Mos del ti më bukur!

Më shijoi kafja e mëngjesit me pastorin.

Jemi të ndryshëm padyshim.
Mirëpo; Kur bëhet fjalë për atdheun, kombin, familjen, jetën, fëmijët, rininë të ardhmen në jemi një.

Mbarësi e bekime qoftë kjo ditë shkurti për të gjithë!

AMIN!

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit