Ishte e pavaksinuar/ Priste që të martohej, 29 vjeçarja vdes nga COVID

Ishte e pavaksinuar/ Priste që të martohej,…

Kentucky që priste të martohej vdiq nga komplikimet e shkaktuara nga COVID-19.

Dhe siç vënë në pah mediat e huaja, e gjitha ndodhi pasi ajo hezitoi të vaksinohej kundër virusit vdekjeprurës duke menduar se mund të ndikojë në pjellorinë e saj.

Si pasojë, Samantha Ëendell vdiq pasi u infektua me coronavirus.

Familja u tha mediave se ajo vendosi të mos vaksinohej pasi disa nga kolegët e saj i thanë për çështjet e infertilitetit pas vaksinimit COVID-19.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit