Ishte i shpallur në kërkim, prangoset 32-vjeçari në Shkodër

Ishte i shpallur në kërkim, prangoset 32-vjeçari…

Policia e Shkodrës ka prangosur një 32-vjeçar në lagjen “Partizani”të këtij qyteti. Shtetasi me iniciale L. N.,ishte i9 shpallur në kërkim për kultivim të bimëve narkotike.

Shkodër

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim.

Kapet dhe vihet në pranga një 32-vjeçar i shpallur në kërkim për kultivim të bimëve narkotike.

Në vijim të punës për lokalizimin dhe kapjen e personave të shpallur në kërkim, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Shkodër, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme “Shqiponja” të DVP Shkodër, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, menjëherë kanë bërë lokalizimin e vendndodhjes, kapjen dhe ndalimin e shtetasit:

L. N., 32 vjeç, banues në lagjen “Partizani”, Shkodër.

Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër, më datë 20.12.2020, i ka caktuar këtij shtetasi masën e sigurimit personal në mungesë “Arrest në burg” për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit