Ishte në makinë dhe po filmonte protestat në Iran, gruaja qëllohet për vdekje në sy të fëmijës 7-vjeçar

Ishte në makinë dhe po filmonte protestat…

Një grua në Iran është qëlluar për vdekje, teska ishte duke filmuar protestat të cilat zhvillohet prej javësh për vdekjen e Mnhsa Amini.

Irani është përfshirë nga protesta të dhunshme . Mediat e huaja shkruajnë se 35-vjeçarja Shirin Alizadeh, u qëllua nga një snajper. Shirin ishte nënë e një fëmije shtatë vjeçar , ajo ishte duke filmuar brenda makinës së saj me telefon protestat që ishin zhvilluar në Ramsari.

“Ajo është Shirin Alizadeh Khansari , një e re 35-vjeçare që u qëllua nga një snajper i Basijit përpara fëmijës së saj 7 vjeç në qytetin Chalus , Irani verior. E vranë sepse ajo filmoi demonstruesit duke u qëlluar dhe vrarë”, shkruajnë në rrjete sociale,.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit