Ishte në transmetim, moderatori britanik pëson atak në zemër, humb jetën në mes të emisionit

Ishte në transmetim, moderatori britanik pëson atak…

Një prezantues radiofonik që vdiq gjatë transmetimit është përshkruar si “një njeri i ngrohtë, i kujdesshëm, argëtues dhe i dashur shumë nga ata që e njihnin. Tim Gough, 55 vjeç, vdiq nga një atak në zemër në shtëpinë e tij në Lackford, Suffolk, ndërsa prezantonte më herët emisionin e mëngjesit të GenX Radio të hënën.

Ai e kaloi pjesën më të madhe të jetës së tij në Suffolk dhe filloi karrierën e tij të transmetimit në Radio Orëell të Ipsëich në 1986. Stafi i emisionit GenX thanë se ishin të tronditur dhe të shkatërruar nga vdekja e tij. Stacioni tha se Gough vdiq në orën 07:50 BST. Muzika u ndal papritur përpara se të rifillonte disa minuta më vonë.

James Hazell, drejtor menaxhues i GenX Radio, tha: “Të njohësh Timin personalisht, siç e njoha nga afër për më shumë se 30 vjet, ishte të njihje një djalë të ngrohtë, të kujdesshëm dhe argëtues, të cilin unë dhe familja ime e donim shumë. Ne jemi zemërthyer.

Ai shtoi se Gough kishte dalë nga pensioni, duke u rikthyer në transmetim për herë të parë në një dekadë, për të prezantuar emisionin e mëngjesit të stacionit.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit