Itali/ 23-vjeçari shqiptar, anëtar i bandës së vjedhjeve, dënohet me mbi 8 vite burg

Itali/ 23-vjeçari shqiptar, anëtar i bandës së…

Gjykata e Vercellit dënoi me tetë vjet e pesë muaj burg dhe 2700 euro gjobë 23-vjeçarin shqiptar, Briland Thani, për grabitje, mbajtje dhe armëmbajtje pa leje, marrje të sendeve të vjedhura dhe lëndime të rënda personale. 

Mediat italiane raportojnë se Thani ishte anëtar i bandës që kishte kryer disa vjedhje në  zonën midis Lombardisë dhe Piemontes. Bosi i grupit ishte Kristjan Mehilli, i dënuar me burg, i cili ishte arratisur natën e ndërrimit të viteve, por u arrestua sërish në Holandë. 

Gjithashtu, gjyqtarët dërguan në prokurori dokumentet kundër disa bashkëpunëtorëve të të të akuzuarit për akuzën e dëshmisë së rreme. Përveç Kristjan Mëhillit, u arrestuan dhe u dënuan edhe Çesk Thani, Augustin Pjetergjokaj dhe Kristjan Keci. 

Sipas prokurorisë së Vercellit, njeriu i pestë ishte Briland Thani, i zbuluar falë përgjimeve telefonike. Kujtojmë se Thani u arrestua nga policia shqiptare më 10 janar 2021 dhe u ekstradua në Itali.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit