Itali! Makina përplaset me biçikletën, ndërron jetë 43-vjeçari shqiptar

Itali! Makina përplaset me biçikletën, ndërron jetë…

Një aksident tragjik është regjistruar në Lecce të Italisë. Sipas quotidianodipuglia.it, një makinë ka përplasur një biçikletë, teksa për pasojë ka humbur jetën drejtuesi i tij. Ky i fundit është një 43-vjeçar shqiptar, Ndriçim Sollaku i cili jetonte në Lequile. Ai humbi jetën gjatë natës në spitalin Vito Fazzi, ku u transportua në gjendje të rëndë për jetën. 43-vjeçari nga Shqipëria po udhëtonte me biçikletë në anë të një rruge ku nuk lejohet lëvizja e biçikletave, ndërsa është përplasur për vdekje nga shoferi i makinës, i cili e ka dërguar shqiptarin në spital, por 43-vjeçari shqiptar nuk ka mundur të mbijetojë dhe ka vdekur.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit