Italia mund me rezultat minimal Bosnje & Hercegovinën

Italia mund me rezultat minimal Bosnje &…

Në miqësoren e fundit para startit të Europianit të 2024, Italia ka arritur një fitore minimale duke mposhtur me rezultatin 1-0 Bosnje & Hercegovinën brenda në Empoli.

Moqësorja nisi me një ritëm të ulët, teksa goli i vetëm i sfidës erdhi në minutën e 38’ nga Frattesi. Skuadra e Spallettit u tregua dhe e kujdesshme që të mos pësonte.

Kujtojmë se Italia tashmë do të bëhet gati për duelin e parë kundër Shqipërisë në Dortmund, më 15 qershor.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit