Ju gjetën 113 mijë euro dhe u akuzua për shpërdorim detyre, lihet i lirë shefi i RENEA-s

Ju gjetën 113 mijë euro dhe u…

Rreth një muaj pas arrestimit është liruar nga qelia Altin Morina, ish-zv.komandantin e RENEA-s, njëherësh shef i repartit të stërvitjes.

Për morinën është vendosur masa “detyrim paraqitje”,ndërsa ende nuk është zbardhur arsyetimi i togave të zeza të Tiranës.

Altin Morina u arrestua nga kolegët e tij, teksa në makinë ju sekuestruan 113 mijë euro, të padeklaruara, për të cilat pretendoi se i kishte marrë tek një i njohuri i tij për nevoja personale.

Morina u dërgua në gjykatë për tre akuza të ngritura nga Prokuroria, përkatësisht, pastrim parash, mosdeklarim pasurie dhe shpërdorim detyre.

Ky nuk është rasti I vetëm ku në struktuarat e policisë akuzohen për shpërdorimin e detyrës.

Por asnjëherë nuk janë marrë masa, dhe efektivët apo shefat janë lënë në gjendje të lirë.

Korrupsioni çdo ditë e më shumë shtohet në vendin tonë por asnjë nuk po lufton për të.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit