Juventus triumfon, "Zonja e Vjetër" i tregon vendin Interit

Juventus triumfon, “Zonja e Vjetër” i tregon…

Super ndeshja midis Juventusit dhe Interit ka përfunduar me rezultatin 2-0. “Zonja e Vjetër” është fituese e Derbi D’Italia.

Në nisje të ndeshjes Interi ishte më e favorizuar për të shënuar gol, por sulmuesi Dunzel Dumfries nuk arriti të shënojë topin në portën e boshatisur.

Nisja e pjesës së dytë shënoi me golin e skuadrës së Juventusit, të cilët menjëherë e kthyen ndeshjen në favorin e tyre.

Dalje e shpejtë e Kostic nga krahët, me serbin që serviri një assist perfekt për Rabiot.

Vendasit realizojnë edhe golin e dytë me Danilon.