Kaba: Liria është më e shenjtë dhe më e shtrenjtë se vetë jeta!

Kaba: Liria është më e shenjtë dhe…

Dritan Kaba:

BOOM!

50 senatore republikane si asnjehere tjeter ne unison do te kundershtojne mandatin e Biden per vaksinimin e detyrueshem per punonjesit e biznesve me mbi 100 te punesuar.

Pas refuzimit ne Gjykate te disa shteteve dhe guvernatoreve tashme beteja per lirine ka kaluar ne Kongres.

Ndersa ne Shqiperi kerkohet vaksinimi me detyrim i te rinjve dhe femijeve. Askush nga politika ende nuk ka artikuluar qendrimin e lirise se individit dhe ta mbroje me force vaksinimin e lire, sipas bindjes se individit.

Nuk po permend BE, qe eshte kthyer ne nje organizate marksiste qe te ben me vjelle aa i shikon se ku ka perfunduar udheheqja politike evropiane. Nje moçal gjithe shushunja dhe zvarranike te neveritshem.

E kam thene edhe me pare kjo nuk eshte pune vaksinimi, por rrenimi i lirise se individit. Duan te nenshtrojne lirine, jo te vaksinojne njerezit.

Sot mund te thone ne BE qe nuk kane asnje seks dhe i bejne pasaporte. Eshte grua e mund te thote jam burre apo jane burra e presin hallatet e thone qe jane gra.

Por te thuash qe nuk dua te bej vaksinen eshte krim. Je qytetar i dores se dyte. Te kufizojne lirine, te drejtat e individit.

Prandaj SHBA eshte e madhe sepse eshte vend qe rrezaton shprese, liri. Ka njerez qe luftojne çdo minute, ore dhe dite per litine e individit.

Zoti i dhente force, energji dhe ndihme qe te triunfojne ndaj se keqes se marksizmit te ri globalist.

Liria eshte me e shenjte dhe me e shtrenjte se vete jeta. Jeta pa lirine eshte skllaveri dhe ne e kemi provuar komunizmin.

P.S. keto ngjarje te medha politike qe kane te bejne me thelbin e konservatorizmit dhe te djathtes nuk do i lexoni ne mediat “e djathta” se kane hall kush puthet e nxjerr gjioksin tek Big Brother apo kush u nda me dashnoren. Mjerim i madh.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit