Kabineti “Rama 3″/ Yuri Kim: Përgëzime për mandatin e tretë historik!

Kabineti “Rama 3″/ Yuri Kim: Përgëzime për…

Kabineti “Rama 3” është betuar ditën e sotme në Presidencë, teksa më pas ka zhvilluar një mbledhje. Pas betimit të qeverisë Rama me ministrat e rinj, la ardhur edhe reagimi i ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim. Përmes një postimi në Twitter, Kim ka përgëzuar Ramën dhe mandatin e tij të tretë që e cilëson si historik.

Postimi i Plotë nga ambasadorja e SHBA, Yuri Kim:

Urime Kryeministrit @ediramaal për fillimin zyrtarisht të mandatit të tretë historik. ?? pret të punojë intensivisht me ?? për të forcuar demokracinë, mbrojtjen dhe biznesin. Urime dhe suksese!

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit