"Kam 11 mijë paund borxh", arrestohet shqiptari në Angli me 'shtëpi bari'

“Kam 11 mijë paund borxh”, arrestohet shqiptari…

Një shqiptar është arrestuar në Angli dhe akuzohet për kultivim të lëndëve narkotike.

Ai ka deklaruar në Gjykatë se kishte një borxh prej 11 mijë paund për të shlyer. Samed Halilaj, 30 vjeç, u arrestua duke u kujdesur për bimët narkotike.

Policia sekuestroi një total prej 203 bimësh që rriteshin në shtëpi. Shqiptari nuk ishte person me precedentë të mëparshëm penal.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit