Kanye West kthehet në Twitter

Kanye West kthehet në Twitter

Kanye West kthehet në Twitter me një postim hebraik pas ndalimit antisemitik

Kanye West, i cili ka ndryshuar ligjërisht emrin e tij në Ye, është një nga shumë njerëz, llogaria e ndaluar e të cilit në Twitter u rivendos pas marrjes së Elon Musk prej 44 miliardë dollarësh.

Duke u tallur me polemikat e tij, në postimin e tij të parë në Twitter, reperi shkroi ‘Shalom’ i ndjekur nga një emoji i qeshur -i cili ndoshta nuk do të shkojë mirë me fansat e mërzitur.

West u ndalua nga platforma dhe llogaria e tij në Instagram u kufizua pas deklaratave për herbrenjtë. Gjatë viteve të fundit, ai ka sugjeruar se skllavëria ishte një zgjedhje, iu referua vaksinës Covid-19 si “shenja e bishës”.

Më tej, ai vuri në dyshim shkakun e vdekjes së George Floyd dhe lançoi një linjë të modës White Lives Matter. Por falë planeve të miliarderit Elon Musk për të rikthyer ‘fjala e lirë’ në platformën e mediave sociale, dënimi i West nuk zgjati shumë.

Përpara se të hynte në shaka duke postuar një frazë hebraike, West testoi ujërat duke postuar në Twitter: “Testimi i testimit. Duke parë nëse Twitteri im është i zhbllokuar.

Duke iu përgjigjur postimit në Twitter, Musk shkroi, me sa duket në një përpjekje për të qenë qesharak: “Mos vrisni atë që urreni. Ruani atë që doni”.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit