Kapet gjysmë ton kokainë, vlera arrinte në 50 milionë euro

Kapet gjysmë ton kokainë, vlera arrinte në…

Katër burra janë arrestuar pasi një gjysmë ton kokainë me vlerë rreth 50 milionë euro u gjet në parkingun e një lokali në East Yorkshire, tha Agjencia Kombëtare e Krimit (NCA). Droga u gjet në një furgon, raporton BBC.

Burrat, tre nga Skocia dhe një nga Kolumbia, u arrestuan të shtunën me dyshimin se importonin drogë të klasit A ​​dhe do të qëndrojnë në paraburgim.

Alan French, oficer i lartë hetues për NCA, tha se sekuestrimi i një sasie të konsiderueshme kokaine do t’i jepte një goditje të madhe një grupi të krimit të organizuar që u përpoq të kontrabandonte drogën në Mbretërinë e Bashkuar.

Nuk ka dyshim se kjo drogë do të ishte shitur në komunitetet në të gjithë Britaninë,” tha French.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit