Kërkoi lirim nga burgu për shkak të sëmundjes, Gjykata e Lartë nuk "e beson" dhe lë në burg Lefter Kokën

Kërkoi lirim nga burgu për shkak të…

Lefter Koka ka nisur një “mal” me kërkesa drejtuar organeve të drejtësisë për të përfituar lirim nga burgu. Arsyetimi i tij lidhet me gjendjen shëndetësore, ku Koka thotë se ndien shqetësime nga zemra. Madje në seancën e shkuar gjyqësore ku Lefter Koka ishte i pranishëm, pas deklarimeve ai u largua me ambulancë nga salla e gjyqit. Lefter Koka u dërgua në spital pasi gjatë seancës ndjeu sërish shqetësime në zemër.

Së fundmi, Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e ish-ministrit të mjedisit, Lefter Koka për lirimin nga burgu. Koka bëri kërkesën me arsyetimin se nuk është në gjendje të mirë shëndetësore, kërkesa e cila i është rrëzuar. Duket se dhe Gjykata e Lartë nuk e beson ose më saktë nuk është e bindur se gjendja e ish-ministrit është aq e rënduar sa të lirohet nga burgu.

Lefter Koka akuzohet për “shpërdorim detyre”, “pastrim parash” dhe “korrupsion”. Hetimet për inceneratorin e Elbasanit janë të parat që përfundojnë nga SPAK, teksa në proces përfundimtar është edhe ai i Fierit.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit