Kim Kardashian dhe Bella Hadid sulmohen nga fansat për fushatën shqetësuese të Balenciaga

Kim Kardashian dhe Bella Hadid sulmohen nga…

Kim Kardashian dhe Bella Hadid janë disa nga personazhet e famshëm që fansat po kërkojnë të denoncojnë Balenciaga për reklamat e saj shqetësuese ku shfaqin fëmijë që mbajnë arushë pelushi të veshur me parzmore të stilit të robërisë.

Shtëpia luksoze e modës tërhoqi fushatën e diskutueshme të martën në mes të reagimeve. Të nesërmen, Balenciaga fshiu çdo foto nga Instagrami i saj, por la pikat kryesore të Story – duke përfshirë faljen e saj për lajmet e këqija .

Që të mos e keqinterpretoni pastrimin e mediave sociale si një mbulim të modës, marka ekstravagante pohoi në një deklaratë të së mërkurës për The Post se është biznes si zakonisht.

“Instagrami i Balenciaga-s fshihet periodikisht pas çdo fushate, publikimi të koleksionit, etj.”, vuri në dukje një përfaqësues.

Supermodelja, 26 vjeçe, nuk e ka dënuar publikisht shtëpinë e modës që kur u tërhoqën reklamat e ariut. Megjithatë, fansat e lavdëruan atë për heqjen e fotove.

“Faleminderit që e fshive atë postim tjetër”, shkroi një Instagrammer .

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit