“Kisha raste kur pija deri në 24 kanaçe në ditë”, burri paralajmëron të rinjtë: Kujdes! Më jepnin energji në punë, por hoqa dorë sepse…

“Kisha raste kur pija deri në 24…

Një burrë ka paralajmëruar njerëzit në lidhje me rreziqet e pijeve energjike pasi ai pësoi një atak në zemër pasi pinte deri në 12 kanaçe në ditë për një vit.

Dad Lee Kamen, 55 vjeç, pësoi një arrest kardiak pasi pinte nga 8-12 pije energjike çdo ditë. Por tani Lee mendon se pijet duhet të ndalohen dhe u kërkon shitësve që të mos i shesin ato për fëmijët nën 16 vjeç. Lee, i cili nuk pi duhan ishte vetëm 49 vjeç kur pësoi një atak në zemër.

“Unë pija tetë deri në 12 pije në ditë, madje kishte raste që blija edhe 24 kanaçe me pije enrgjike. Unë punoja shumë dhe i pija ato për të qenë më në formë për të punuar dhe këtë e kam bërë për rreth 1 vit. Por një ditë u rrëzova nga një atak në zemër dhe tani jam duke marrë ilaçe për jetën për shkak të atyre pijeve të rrezikshme. Kur isha në spital pas atakut në zemër, mjeku më tha se konsumi i pijeve energjike ishte shkaku.” tha ai.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit