Kishte fshehur 3.5 kg drogë në çizme, burg për 31-vjeçarin

Kishte fshehur 3.5 kg drogë në çizme,…

Një 31-vjeçar shqiptar është dënuar me 4 vite burg në Britani, pasi kishte fshehur kokainë me vlerë 23 mijë paund në çizme. 

Bëhet fjalë për Elton Babaj, i cili u kap me 3.5 kg drogë të klasit B në makinë.  

Sipas mediave të huaja, Babaj ndodhej ilegalisht në Britani. 


Gjatë ndalimit nga efektivët e policisë, 3-vjeçari tha se punonte si korrier për tregtarët e drogës dhe se do paguhej 150 paund për dërgimin në Newport

Babaj u deklarua fajtor për posedim kanabis me qëllim furnizim. 

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit