Kokaina në Fier, njëri prej trafikantëve ka lidhje me bosin e drogës në Dubai

Kokaina në Fier, njëri prej trafikantëve ka…

Disa ditë më parë në banesën e ish-kryekomunarit të fshatit Frakull e Madhë në Fier u gjetën 200 thasë me pleh kimik. Brenda tyre kishte përmbajtje kokaine dhe fishekësh.

Një nga personat e arrestuar është Bledar Matoshi. Ky i fundit njihet për lidhjet e tij me një prej personazheve më të njohur të botës së krimit që aktualisht qëndron në Dubai. Ai është i skeduar edhe më herët për trafik kokaine.

Matoshi u arrestua në rrugën e Arbrit bashkë me disa miqtë e tij, ndërresa në mjetin e tyre u gjetën armë.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit