Konsumuan alkool, përleshje me thika mes 12 personash

Konsumuan alkool, përleshje me thika mes 12…

Dymbëdhjetë persona janë përfshirë në një sulm masiv pasi kishin konsumuar alkool në pijetoren Earl of Chatham.

Tre nga personat e përfshire në sherr kanë marrë plagë të rënda, pasi janë qëlluar me thikë dhe ndodhen ne spital jashtë rrezikut për jetën.

Dëshmitarët thanë se në vendngjarje u ndodhën shumë makina policie dhe ambulanca. Rrethanat nuk janë ende të qarta raporton The Sun.

Policët thanë se përleshja ndodhi në rrugën Thomas në Woolwich, në juglindje të Londrës.

Videot e shpërndara në mediat sociale treguan se përleshja shpërtheu jashtë pijetores Earl of Chatham.

Policia tha se në lidhje me këtë incident ka ndaluar mbi 16 persona për të mësuar shkaqet e ngjarjes.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit