Kosovë, gruaja mbetet shtatzëne pas përdhunimit

Kosovë, gruaja mbetet shtatzëne pas përdhunimit

Në Kosovë ditëve të fundit janë raportuar raste të shumta të dhunimeve dhe sulmeve seksuale. Janë realizuar disa protesta kundër abuzimeve seksuale.

Sipas policisë, një grua ka mbetur shtatzëne pasi më parë është përdhunuar. Viktima është përdhunuar dhe pas kontrollit mjekësor ka rezultuar se është shtatzënë. Nuk dihet ende emri i agresorit.

Në konsultim me prokurorin, rasti është kualifikuar si ‘Dhunim’ dhe njësitet policore janë duke hetuar rastin”, thuhet në raportin e Policisë.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit