Kreshnik Osmani: Regjimi hajdut i Rilindjes, dhimbje që shqiptarët nuk mund ta paguajnë

Kreshnik Osmani: Regjimi hajdut i Rilindjes, dhimbje…

Kreshnik Osmani:

Përfaqësuesja e SHBA-ve në Tiranë zonja Yuri Kim është në të drejtën e saj për të shpallur “armiqtë” e Amerikës në Shqipëri, përfshi edhe Berishën, por ajo që unë nuk kam mundur ta kuptoj është, përse nuk e shpall ambasadorja e vendit mik miqësinë me popullin shqiptar, që bën gjysëm milion aplikime në vit për të fituar Llotarinë Amerikane, përvecse me çmimin e shtrenjtë të pranimit të Edi Ramës. Regjimi hajdut dhe pervers i Rilindjes, qe po vret, falimenton dhe dorezon Shqiperine ne Kazinone e Madhe te Lojes se Kombeve është një dhimbje që shqiptarët nuk janë gati ta paguajnë, për një vizë, nje dore bar, një kafe, apo një buzëqeshje amerikane dhe Berisha po e perdor mjeshterisht kete “dhurate” qe ata vete po i japin atij!

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit