Krushku i Pëllumb Metës: Vajza s’ishte në gjendje të vriste një pulë

Krushku i Pëllumb Metës: Vajza s’ishte në…

Pak ditë më parë në Shënvlash të Durrësit u vra nga vajza e tij, Pëllumb Meta. Hygerta Meta autorja e ngjarjes ka deklaruar se krimin e kreu pasi i ati donte ta fejonte pa dëshirë me një emigrant. Pëllumb Meta u shpall pak ditë më parë i zhdukur nga djali i tij, teksa sot u gjet i vrarë në oborrin e banesës. Ndërkohë krushku i Pëllumb Metës, 50-vjeçarit i cili u gjet i varrosur në oborrin e banesës në Shënvlash të Durrësit, dhe se dyshohet se u vra nga e bija Hygerta Meta, thotë se e njeh mikun e tij si një zotëri burrë. Krushku, tha se vajza e 19-vjeçare nuk ishte në gjendje që të ‘vriste një pulë’.

‘Nuk di asgjë. Absolutisht asnjë informacion. Plumbi ka qenë zotni burrë. Nga fshati Shënmëri i Krujës, kanw disa vite këtu. Ka pasur një familje të mirë vetë ka qenë shumë i mirë. Ai punonte roje te Varrezat e Makinave. Unë jam krushku, ka dy çuna dy vajza. Një nga vajzat e ka djali im. Ne e njohim për familje shumë të mirë. Nuk kemi pasur ansjëlloj dyshimi për konfliktet që ka në shtëpi. Për zhdukjen ka rreth 2 javë që na kanë thënë. U interesuam pyesnim nëse është gjetur. Më vonë kemi marrë vesh se është gjetur makina te Parku Rinia. Ndërsa sot na njoftuan se është gjetur. Nuk dua të futem në këto çështje familjare. Ajo vajza nuk mbyt dot një pulë jo një njeri. Më gjatë se si e ka pranuar ajo nuk di si të them. Vajza shumë e mirë studente e respektuar. Nuk të shkon mendja fare që ta bëjë këtë veprim. Nuk kam informacion se do fejohej. Nuk kemi asnjë lloj informacioni që vajza do të fejohej. Ka ndodhur ja kanë lënë vajzës ndoshta. Këto janw pyetje që nuk më takojnë. Nuk krijoj iluzione se me kë e ka bërë e di shteti.’- tha krushku i familjes.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit