Kulluri: SHBA i mbylli dyert “Open Balkan”, Rama ta mësojë se çështja e Kosovës është çështje themelore

Kulluri: SHBA i mbylli dyert “Open Balkan”,…

Nga Edvin Kulluri

Kosova nuk eshte “nje nga 6 shtetet e tjera” te Ballkanit Perendimor!

Edi Rama duhet ta mesoje mire, nese nuk e di se ceshtja e Kosoves eshte ceshtje themelore e interesit tone kombetar!

“Ballkani i Hapur” pa Kosoven dhe Maqedonine e Veriut, Malin e Zi e Bosnje-Herzegovinen nuk ka kuptim sipas Escobar, Ndihmes Zevendes Sekretar Shteti i SHBA! Dhe kjo eshte mese e drejte megjithese kjo iniciative e gjen Shqiperine te papergatitur nga pikepamja e konkurrueshmerise se ekonomise shqiptare! Por nese merr jete, pa Kosoven do ishte shmangie e hapur e interesit kombetar te shqiptareve!

Por Rama e di dhe ben sikur nuk kupton! Sepse te majtet liberale jane internacionaliste dhe jo patriote! Partia Demokratike e Shqipërisë ka patur dhe duhet te kete ne vend te pare te politikes se jashtme interesin e shqiptareve!

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit