Kupa e Botës 2022, “Reuters” parashikon fituesin

Kupa e Botës 2022, “Reuters” parashikon fituesin

Një sondazh i Reuters parashikon se Brazili është favorit për të fituar Kupën e Botës në Katar për të gjashtën herë në historinë e tij.

Ky sonazh parashikoi fituesin e sakte më vitin 2010. Sondazhi i 135 analistëve të tregut që ndjekin futbollin në mbarë botën ra dakord me kompanitë e basteve që Brazili do të triumfojë për herë të parë që nga viti 2002.

Sipas tyre gjysma e të anketuarve thanë se fitues ishte Brazili , ndërsa 30% u ndanë në mënyrë të barabartë midis Francës dhe Argjentinës.

Brazili ka një shans të madh këtë herë me shumëllojshmërinë e tyre në sulm të kombinuar me përvojën e Casemiro dhe Thiago Silva në prapavijë”, tha Karima Kapoor, ekonomiste në Elara Capital në Mumbai.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit