Kushërira po vinte nga Peshkopia me valixhen me lekë e flori, i riu fut të dashurën në aksion

Kushërira po vinte nga Peshkopia me valixhen…

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur në Tiranë. Mësohet se një djalë nga Tirana, ka detyruar të dashurën e tij nga Peshkopia të grabisë kushërirën e saj. Kjo e fundit e identifikuar me inicialet K. Gj., po udhëtonte nga Peshkopia në drejtim të Tiranës, teksa kishte me vete një valixhe me  1.400.000 lekë të rinj, 2770 euro, 340 paund dhe bizhuteri floriri. Vajza që u grabit ishte me kushërirën e saj, shtetasen me iniciale Q. H., e cila ka vjedhur edhe valixhen, ndërsa ishte detyruar nga i dashuri i saj, shtetasi  L. D., 36 vjeç banues në Tiranë

Njoftimi i policisë:

Zbardhet nga Komisariati i Policisë Nr. 4 dhe dokumentohet me prova ligjore, vjedhja e një  shume të konsiderueshme parash dhe bizhuterish floriri.

Shpallen në kërkim dy autorët e vjedhjes. Sekuestrohen 1.400.000 lekë të rinj, 2770 euro, 340 paund dhe bizhuteri floriri.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 4, në vijim të punës për parandalimin e vjedhjeve, zbardhjen e atyre të ndodhura më parë dhe vënien e autorëve para përgjegjësisë ligjore, pas një pune të mirëfilltë hetimore, bazuar në provat ligjore të grumbulluara, bënë shpalljen në kërkim të shtetasve: – L. D., 36 vjeç banues në Tiranë, dhe Q. H., 26 vjeçe, banuese në Peshkopi, Dibër.

36-vjeçari, pasi ka marrë informacion se kushërira e tij, shtetasja K. Gj., do të udhëtonte nga Peshkopia në drejtim të Tiranës, me një valixhe me para, në bashkëpunim me të dashurën e tij, shtetasen Q. H., ka organizuar vjedhjen e valixhes.

Shtetasja Q. H. është paraqitur si udhëtare në linjën e furgonit me të cilin do të udhëtonte shtetasja K. Gj. dhe pasi ka udhëtuar disa orë, ka zbritur në Tiranë, duke marrë edhe valixhen, me pretendimin se ishte e saj.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 1.400.000 lekë të rinj, 2770 euro, 340 paund dhe disa bizhuteri floriri.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të metejshme procedurale, për veprën penale “Vjedhja”, kryer në bashkëpunim.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit