Laboratori i kokainës në Fier, Çervanaku: Porosita pleh organik, s'dija gjë për drogën

Laboratori i kokainës në Fier, Çervanaku: Porosita…

Disa ditë më parë në banesën e ish-kryekomunarit të fshatit Frakull e Madhë në Fier u gjetën 200 thasë me pleh kimik. Brenda tyre kishte përmbajtje kokaine dhe fishekësh.

Gjykatën e Posaçme ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për 10 personat e arrestuar. Laboratori i drogës u zbulua në banesë e ish-kryetarit të Komunës Frakull, Viktor Çervanaku në Fier.

Çervanaku, ka pretenduar se nuk ka pasur asnjë dijeni për sasinë e lëndës narkotike nëpër thasë. Sipas tij, ka bërë porosinë vetëm për pleh organik.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit