Lezhë, i vdekuri përcillet në banesën e fundit me zetor

Lezhë, i vdekuri përcillet në banesën e…

Prej disa ditësh vendi ynë po përballet me rreshje të shumta shiu. Përmbytjet kanë vështirësuar jetën e banorëve në qarkun Lezhë dhe Shkodër, të cilët prej ditësh ndodhen nën pushtetin e uji.

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në fshatin Torovicë të Lezhës. Një familje ka hasur shumë vështirësi në kryerjen e një ceremonie mortore.

Ata janë detyruar të përcjellin në banesë të fundit të vdekurin me zetor.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit