Lionel Messi refuzon ofertën 400 milionë € në vit nga klubi saudit

Lionel Messi refuzon ofertën 400 milionë €…

Thashethemet për të ardhmen e Lionel Messit vazhdojnë po shtohen e bashkë me të po shtohen edhe shanset që të largohet nga Paris Saint-Germain në fund të sezonit. Barcelona është shumë e interesuar për një ribashkim dhe gazetari më i mirë i futbollit ka një përditësim të rëndësishëm për hapat e ardhshëm të Messit.

Sipas Fabrizio Romano, Messi dhe kampi i tij morën një ofertë zyrtare nga klubi i Arabisë Saudite, Al Hilal, me vlerë më shumë se 400 milionë euro në vit paga. Është një shumë e jashtëzakonshme parash që duket e vështirë të refuzohet, por fituesi i Kupës së Botës është gati ta refuzojë dhe “prioriteti i tij absolut është të qëndrojë në Evropë”, thotë Romano.

Është një përditësim inkurajues për tifozët e Barçës, pasi Messi nuk po e pranon ofertën e PSG-së, por ende dëshiron të qëndrojë në Evropë dhe Barça është skuadra e vetme që ka shprehur interes të madh deri më tani.

Por Fabrizio thekson një pikë të rëndësishme: çdo lëvizje për Messin duhet të përshtatet brenda rregullave të komplikuara të Fair Play-t financiar me të cilat Barça duhet të punojë, por klubi po punon në disa mënyra për t’u ndjerë mjaftueshëm rehat për të dërguar një ofertë zyrtare dhe për të hapur bisedime për të sjellë GOAT në shtepi.

Tifozët e Barçës duhet të jenë optimistë për kthimin e Messit, por ka ende shumë për të bërë derisa kjo ëndërr të bëhet realitet.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit