Liz Truss nuk humb kohë, zëvendëson sekretaren e brendshme të dorëhequr

Liz Truss nuk humb kohë, zëvendëson sekretaren…

Grant Shapps është emëruar si sekretari e ri i Brendshëm britanik, duke zëvendësuar Suella Braverman pas dorëheqjes së saj tronditëse.

Ish-sekretari i transportit, i cili mbështeti Rishi Sunak në garën e lidershipit konservator dhe ka qenë kritik ndaj disa prej politikave të kryeministres Liz Truss, është konfirmuar nga Downing Street si tani në krye të Zyrës së Brendshme.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit