Llogaria e Kanye West në Twitter u rikthye pasi Elon Musk merr përsipër platformën

Llogaria e Kanye West në Twitter u…

Llogaria e Kanye West në Twitter është rikthyer vetëm një ditë pasi Elon Musk bleu platformën e mediave sociale.

Reperi u ndalua nga platformat Twitter dhe Meta, duke përfshirë Instagramin në fillim të këtij muaji, pasi postoi deklarata antisemitike, duke përfshirë një postim në Twitter të dërguar më 8 tetor, ku thuhej se ai do të shkonte me “vdekje 3 për HEBRENJET”.

Megjithëse tweet-i ofendues mbetet i fshirë, faqja e tij po funksionon përsëri, por ai ende nuk ka postuar. Lajmi vjen pasi CEO i Tesla më në fund bleu Twitter në një marrëveshje prej 44 miliardë dollarësh (38 miliardë £) pas disa muajsh të trazuar.

Deri më tani, Musk besohet të ketë shkarkuar një numër drejtuesish të lartë në kompani, megjithëse ky lajm ende nuk është konfirmuar.Nuk do të jetë aq befasuese të shohësh llogarinë e Ye-së të kopjuar, pasi Musk më herët parashtroi synimet e tij për të marrë përsipër platformën.

Fjala e lirë është themeli i një demokracie funksionale dhe Twitter është sheshi dixhital i qytetit ku debatohen çështje jetike për të ardhmen e njerëzimit,” tha ai në qershor.

Ai sulmoi gjithashtu presidentin e SHBA-së Joe Biden, pasi nuk pranoi të zhvillonte një takim me Musk.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit