Mallakastër/ I shpallur në kërkim për marrëdhënie seksuale me të mitur, arrestohet 19-vjeçari

Mallakastër/ I shpallur në kërkim për marrëdhënie…

Policia ka vënë në pranga një 19-vjeçar. Ai ishte shpallur në kërkim për arsye se dyshohet të kryer mardhënie seksuale me një 15-vjeçare.

Dyshohet se ai ka përdhunuar të miturën. Gjykata e Fierit i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me dhunë me të mitur të moshës 14-18 vjeç”.

Njoftimi i policisë:

Në prangat e policisë Mallakastër ka rënë një 19 vjeçar i cili ishte në kërkim për arsye se dyshohet të kryer mardhënie seksuale me një 15 vjeçare, pa dëshirën e saj.Gjykata e Fierit i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me dhunë me të mitur të moshës 14-18 vjeç”.Njoftimi i policisë:

MallakastërI shpallur në kërkim, pasi dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me një 15-vjeçare, pa dëshirën e saj, lokalizohet dhe vihet në pranga.Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Mallakastër, në vijim të punës për kapjen dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të personave të shpallur në kërkim, bazuar në inteligjencë informative, kapën dhe ndaluan shtetasin:

-L. B., 19 vjeç, banues në Mallakastër, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Fier, me vendimin e datës 05.04.2022, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me dhunë me të mitur të moshës 14-18 vjeç”. 19-vjeçari, dyshohet se në qershor të vitit 2021, ka kryer marrëdhënie seksuale me një shtetase 15 vjeçe, pa dëshirën e saj.Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit