Manjati 92-vjeçar i mediave martohet për herë të 6-të

Manjati 92-vjeçar i mediave martohet për herë…

Rupert Murdoch, 92 vjeç, u fejua me të dashurën e tij, Elena Zhukova, tha një zëdhënës të enjten. Dasma do të mbahet në Kaliforni.

Ceremonia vjen disa muaj pasi Murdoch dha dorëheqjen si kryetar i Fox, duke i dhënë fund një karriere më shumë se shtatë dekadash në krye të një kompanie të madhe. perandori mediatike.

New York Times, e cila raportoi për herë të parë lajmin, tha se Zhukova, e cila është nga Moska, është 67 vjeç. Manjati 92-vjeçar i mediave do të martohet për herë të 6-të

Ajo është një biologe molekulare në pension, me të cilën Murdoch filloi të takohej në verë, shtoi ajo. Ata u takuan përmes gruas së tretë të Murdoch, Wendi Deng.

Martesa më e fundit e Murdoch me aktoren dhe modelen Jerry Hall përfundoi me divorc në vitin 2022 pas gjashtë vitesh.

Murdoch ka qenë i martuar me stjuardesën australiane Patricia Booker, gazetaren me origjinë skoceze Anna Mann, Deng dhe modelen e aktoren amerikane Jerri Hall.

Zhukova ka qenë e martuar më parë me miliarderin rus të naftës Alexander Zhukov, ndërsa vajza e tyre Dasha, një biznesmene, ishte e martuar me oligarkun rus Roman Abramovich deri në vitin 2017.

Rupert Murdoch filloi karrierën e tij në Australi në vitet 1950, duke blerë gazetat NeWs of the World dhe The Sun në MB në vitin 1969.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit