Mbuloni makinat| I ftohti ekstrem do të mbërthej Shqipërinë pas mesnatës

Mbuloni makinat| I ftohti ekstrem do të…

Në të gjithë teritorin e Shqipërisë, mesnata 18-19 janarit do të jetë një nga më të ftohtat që kemi parë deri më tani. Temperaturat e motiti pritet të kenë një ulje të ndjeshme, deri në -4 gradë Celsius, nga e cila sinoptikanët presin ngrica dhe acar të madh.

Temperaturat e ulta nga -4 deri në 2 gradë Celsius do të përfshijnë thuajse 80% të territorit të Shqipërisë duke përjashtuar vetëm zonat bregdetare, të cilat do të kenë temperature disi më të larta krahasuar me pjesën tjetër. Temperatura më e ulët pritet të arrihet në Kukës me -8 gradë Celsius, Peshkopi me -6 Gradë Celsius, Bajram Curri e Korçë me -6 dhe -7 gradë Celsius.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit