Mbushën vilën me kokainë, arrestohen 3 shqiptarët në Itali

Mbushën vilën me kokainë, arrestohen 3 shqiptarët…

Policia italiane ka vënë në pranga 3 shtetas shqiptar , pasi në vilën e tyre janë kapur 50 kilogram hashash dhe 1 kilogram kokainë.

Janë arrestuar shtetasit P.P, L.Z dhe K.R. Ata prej disa kohësh mbaheshin nën survejim nga policia italiane, pasi dyshoheshin se merreshin me trafikim të lëndëve të paligjshme.

GJatë kontrollit të policisë u gjetë 50 kilogram hashash dhe 1 kilogram kokainë të cilat kapnin vlerën e më shumë se 600 mijë eurove.

Për njërin nga shqiptarët ishte lëshuar dhe më herët një fletë-arresti për disa krime të tjera të bëra në Itali, por ai kishte mundur t’i shmangej pasi lëvizte me letra greke.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit