Me armë dhe fishekë nga Kosova në Shqipëri, arrestohet 44-vjeçari me disa identitete

Me armë dhe fishekë nga Kosova në…

Një 44-vjeçar është arrestuar nga Policia e Tiranës pasi mbante armë zjarri në makinë.

Nga verifikimet e kryera dyshohet se 44-vjeçari, pasi ka siguruar armët e zjarrit në Kosovë, i ka trafikuar ato drejt Shqipërisë, me qëllimin shitjen e tyre te persona të tjerë.

Sakaq, janë sekuestruar dy armë zjarri pistoleta, njëra prej tyre me fishek në fole, gati për qitje, një silenciator, krëhëra e municion luftarak, një automjet dhe një aparat celular.

Autoritetet kanë nisur hetimet për të zbuluar veprimtarinë e paligjshme të 44-vjeçarit si dhe lidhjet e tij në trafikun e armëve. Sipas njoftimit të bërë publik nga ana e policisë, 44-vjeçari rezulton me disa identitete.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit