“Më ra të fikët”, zbardhet dëshmia e policëve që arrestuan Lear Kurtin

“Më ra të fikët”, zbardhet dëshmia e…

Lear Kurti ka humbur jetën mbrëmjen e 19 tetorit pas shoqërimit në komisariatin e policisë. Sipas ekspertizës ligjore paraprake 32-vjeçar ka gjetur vdekjen pasi ka gëlltitur kokainë. Sipas policisë, të riut i doli shkumë nga goja teksa ndodhej në komisariatin e policisë.

Lidhur me këtë ngjarje janë marrë në pyetje edhe punonjësit e policisë së komisariatit Nr.3 në Tiranë, mes të cilëve dhe polici 21-vjeçar që bëri ndalimin e Kurtit.

Ai ka treguar se ishin me makinë duke patrulluar, kur në rrugën “Don Bosko” ka vënë re Lear Kurtin teksa bënte disa veprime të dyshimta.

Teksa Kurti është afruar punonjësi i policisë i ka kërkuar kartën e identitetit, por ai nuk e ka pasur.

Polici 21-vjeçar e ka pyetur nëse kishte sende të paligjshme apo duhet ta kontrollonin. Në këtë moment Kurti është larguar me vrap, duke ju shmangur verifikimit policor.

Pasi policia e arrestoi Kurti ka shfaqur gjendje të fikëti dhe vështirësi në frymëmarrje. Pasi ka ardhur në vete, një patrullë tjetër policie ka mbërritur në zonë ku u kap Kurti, duke e marrë këtë të fundit dhe transportuar në drejtim të komisariatit Nr.3.

Për shkak të gjendjes së rëndë të Lear Kurtit, në spital ka përfunduar dhe punonjësi i policisë që ka bërë arrestimin e tij. Polici pasi është njohur me gjendjen jo të mirë të Kurtit dhe humbjes së jetës së tij, ka pësuar shok psikologjik duke bërë që të humbte për një moment ndjenjat.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit