Megaoperacioni i SPAK, “arrest me burg” për nëntë persona

Megaoperacioni i SPAK, “arrest me burg” për…

Gjykata e Posaçme ka dhënë masat e sigurisë arrest me burg për nëntë të arrestuarit nga operacioni i SPAK për goditjen e shtatë grupeve kriminale.

Naim Stafuka

Armando Ndreca

Robert Laçi

Viktor Imeraj

Satilno Basho,

Deivis Bajramaj

Drianto Bardhi

Miri Bruli

Avokatët e të arrestuarve kërkuan në seancën gjyqësore që ky arrestim të mos konsiderohet i ligjshëm, pasi nuk faktohet se kush e ka përdorur numrin SkyECC.

Në total janë lëshuar 50 urdhër arreste 14 prej te cilave janë ekzekutuar në vendin tonë, gjashtë te tjera në Itali, Gjermani, Spanjë dhe Belgjikë. 30 janë shpallur në kërkim ndër to edhe ish-deputeti i Partisë Socialiste Arben Ndoka.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit