Mes dhimbjeve dhe lotëve! Engjëlli Mateo Vasiu përcillet për në banesën e fundit

Mes dhimbjeve dhe lotëve! Engjëlli Mateo Vasiu…

Mateo Vasiu, engjëlli i vgël i cili u vra mizorisht nga bashkëfshatari i tij, është përcjell përcjell për në banesën e fundit. Në ceremoninë mortore ishin të pranishëm familjarë, fqinjë dhe politikanë, ndërsa mes lotëve dhe dhimbjeve i është dhënë lamtumira e fundit.

Mateo ishte nisur për shkollë ditën e djeshme kur u rrëmbye nga Çalamani, pasi e gënjeu se do t’i bënte xhiro me biçikletë.  Pas rrëmbimit autori mostër e ka dhunuar dhe e ka goditur me lopatë dhe më pas e ka groposur në oborrin e shtëpisë.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit