Mesazh prekës! Mësuesja e Musaenit i përlot të gjithë me postimin e saj

Mesazh prekës! Mësuesja e Musaenit i përlot…

Mësuesja kujdestare e të riut Musaenit, i ka përlotur të gjithë me një postim prekës për 20-vjeçarin që mbeti viktimë pas përplasjes me armë mes biznesmenëve në Velipojë.

Ajo u shpreh e shokuar nga ngjarja e rëndë, duke thënë se ishte djalë social, edhe pse nuk mbante telefon me vete.

Postimi i mësueses:

Musaeni yne

Sec e veshi e ema

Dhander per kte dite

Le te gzoje i shkreti

Ti bashkohet shoqerise

Se ndau per mje bluze

As per nje kollare

Ishte veshur bukur

Lezet per ta pare

Ja kishin dhuruar

Te gzohej jetimi

Gzoi e vallzoi

Deri ne 11

Se neser fillonte

Pune si kamarjer

Gezimi tij i pare

Sa te merrte rrogen

Nenes ai me vrap

Doren do ja shendonte

Por kur gzon fukarai

Kur u ba zein

E martoi me plumba

Kostumi i mbet i ri

Nuk e besun shoket

Nuk e besoi shkolla

Musaeni mire

Qe nuk tremb as “sorra”

Ah mor Musaen

Sa zemra trishtove

Kalove pandemin

E plumbin se mashtrove

Nuk ishte faji jot

Ishte fati zi

S’te ndihmoi drejtesia

Por te bani kurban

Dhe kjo asht padrejtsi

Qofsh i xhenetit biri yne,

Ti o djal i ri

***

Jam e shokuar.. Nga mbramja e matures ne diten ma te kobshme te tij Ishte jetim, i varfer pa celular por shum social, i dashtun me te tan Qofte i xhenetit Ngushellime familjes.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit